Meble loft idealne do industrialnych mieszkań

Podczas aranżowania wnętrz mieszkalnych z całą pewnością trzeba zadbać, by zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy dodatki pasowały do założonej koncepcji oraz tym samym pozwalały stworzyć właściwą aranżację. Czym cechują się meble loft oraz w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne wnętrze

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz mieszkalnych cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma bezsprzecznie swoje specyficzne atrybuty. Jakie? W tego typu pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, detale konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego rodzaju aranżach nie materiały, które należy ukryć, lecz swego typu ozdoba oraz wyznacznik stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest oprócz tego przestronnie, a otwarte przestrzenie na domiar tego uwidoczniają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wskutek tego należałoby zadbać o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji i dopełnić ją porządnie dobranymi meblami. To właśnie dzięki temu uzyskamy o wiele bardziej bezkonfliktowy efekt.

Meble loft

Meble loft charakteryzują się prostą konstrukcją oraz nieraz wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka czy szafy zapewnia solidność, a równocześnie idealnie komponuje się z aranżacją całego wnętrza mieszkania. Elementów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych świetnie wygląda surowe drewno z wyraźnym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia pozostaje także sam szkic. W przypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest zdecydować się na prostotę – detale dekoracyjne są w stanie zaburzać spójność aranżacji. Warto wiedzieć, iż meble loft co poniektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Wśród propozycji producentów wyposażenia mieszkalnych wnętrz nie brakuje jednak ciekawych projektów, które na pewno przypadną do gustu hobbystom stylu industrialnego. Zezwala to dopasować zarówno sprzęty meblowe, jak również samą aranżację do osobistych preferencji lokatorów.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.